הרשקוביץ אורה

הנצחה • כניסות

תאריך לידה: 31/01/1949
תאריך פטירה: 24/02/2011

אורה נולדה להוריה אלכסנדר ופני טיר בשכונת בת גלים שבחיפה. כבר בילדותה התבלטה אורה בכושר הגופני שלה ובאהבה לספורט, אפילו אלופת הארץ בסגנון חתירה היתה אורה.

בית הוריה מורכב היה מאב פולני ואם טורקיה שעסקו בפרפומריה.

את שנות בית הספר היסודי עשתה אורה בבית ספר בשכונת בת-גלים בחיפה ובגיל 15 הצטרפה לחברת הנוער "ארזים" והתחנכה בקיבוץ גזית. שנות הנעורים היו שנים של פריחה, יחד עם בני הקבוצה התגייסה אורה לנח"ל וביחד חזרו לגזית. בגזית בנתה את ביתה עם יענקל'ה, חניך אף הוא בחברת הנוער, שהשלים את הגוון השחרחר של אורה והוסיף את הצד הבלונדיני והעיניים הכחולות. שמחת החיים של אורה וגופה התמיר הביאו אותה לעלות על הבמה כרקדנית ריקודי עם, עד שהיה זה לסמלה המסחרי. כל חג ואירוע היתה אורה, עטורה שמלת ריקוד, כובשת את הבמה. בגדי הריקוד הלמו אותה והיא היתה זוקפת גו וראש ומתנועעת בחן ובשמחה. מי שיעקוב אחר תיעוד החגים בגזית, ימצא את דמותה של אורה כמעט בכל תמונה בה רוקדים, ובעיקר בחגי הביכורים. כך הגיעה אורה לרקוד בלהקת המחול של גברי לוי, אחד השיאים בחייה בתחום זה.

אורה עבדה בחינוך כמטפלת במוסד החינוכי וגם בגיל הרך. עבדה גם בכל-בו של הקיבוץ שנים מספר עד שהתייצבה במחלקת הדפוס של פלזית והפכה לאחת המומחיות בתחום זה של הדפסת כוסות וגביעים. בשנים האחרונות השתלטה אורה על המחשב, למדה תוכנות שרטוט ותחזקה את תכניות החשמל של המפעל.

אהבת הנעורים של אורה ויענקל'ה הביאה להולדת התאומים הראשונים בגזית, שגיא וצפי ולבן הצעיר אביב. יחד חיו אורה ויענקל'ה קרוב לחמישים שנים, עוברים את כל השמחות והכאבים. שלושת הבנים הביאו שלוש כלות ואיתן נכדים, המשפחה גדלה והתרחבה.

בשנים האחרונות חלתה אורה ונחלשה. לאורך כל הזמן הזה סעד אותה יענקל'ה וטיפל בה במסירות מעוררת השתאות עד שגופה לא עמד עוד ונכנע.

יהי זכרה ברוך

 אורה הרשקוביץdance