בית הספר החדש - ראיון

ב"ס בהקמה • 20/2/2018 כניסות

האתר שואל והילי משיבה

האם בכוונתנו לפתוח בראשון לספטמבר רק כיתה א'? ומה לגבי שאר הגילאים?

ב - 1 לספטמבר 2018 יפתחו 2 כיתות של א'-ב' (ואולי גם ג' - מאד תלוי במצב הנרשמים). ומכאן בית הספר יצמח עד לכיתה ו'. יתר התלמידים ימשיכו כרגיל בבית ספר אופקים/נהלל

 

 האם עין דור יצטרפו לבית הספר?

כרגע צוות ההיגוי מורכב מתושבים מגזית, עין דור  ואחוזת ברק. מספר הנרשמים מעין דור וגזית לכיתות א'-ב' עומד על 47 תלמידים (יותר מ 90% מהילדים). עין דור הם חלק מבית הספר איך שלא נסתכל על זה. השאלה היא כנראה האם עין דור כקיבוץ יתמכו ביוזמה? לפני כחודש היתה שם שיחת קיבוץ לקראת הצבעה, בשיחה דיבר עידו דורי כסגן ראש המועצה ודיבר על שינוי עמדתה של המועצה. כרגע עין דור מחכים לדבר ראש המועצה לאחר מספר פגישות שהיו לנו איתו. ידוע לנו שתושבי ההרחבה ברובם מאד בעד. חברי קיבוץ עין-דור עדיין חלוקים בדעתם. ברגע שהנושא יעלה לשיחת קיבוץ שם, נוכל לתת תשובה מה עמדתם.

 

 האם יש מבנים מתאימים לבית הספר?

בעין דור יש את המבנים של המוסד. אלו מבנים פשוטים שיכולים להתאים לנו. כמובן שיש צורך לשפץ ולהתאים אותם לצרכים שלנו. ביקרנו במבנים אלו מספר פעמים והם דורשים נקיון ושיפוץ בסיסי (צביעה...) עם זאת צריך להביא יועץ בטיחות שיתן לנו את התמונה המלאה לגבי מבנים אלו. בית הספר יפתח במבנה של המרכז הצעיר בגזית. מבנה זה נמצא במצב מצויין וכבר הגיע יועץ בטיחות שאישר את המבנה עם כמה תיקונים פשוטים.

 

האם המועצה תומכת או לא תומכת?

שאלה מורכבת. עד לפני כחודש המועצה לא תמכה כלל. בחודש האחרון חל מפנה בעמדתה והיינו במספר פגישות. בימים אלו אנו מחכים שוב לתגובת המועצה לגבי החלטתה.

 

 

 האם יש הערכה כמה יעלה כל ילד בבית הספר למשפחה?

לבית ספר מוכר שאינו רשמי העלות הינה 1200 שח לתלמיד לחודש. המטרה הסופית היא שלבסוף יהיה לנו בית ספר מוכר ורשמי הכולל בתוכו את החינוך הבלתי פורמלי, כולל שישי וחופשות שיעלה כ 1100 ש"ח בחודש.

 

מי ישלם את משכורות המורים?

העמותה. נפתחה עמותה לפני כחודשיים "דרך התבור". כספי העמותה יגיעו מתשלומי ההורים והעמותה היא משלמת המשכורות בבית ספר מוכר שאינו רשמי.

 

 האם יש לנו מנהל שאימץ את שיטת מונטיסורי? האם יש צוות שמאמין בשיטה זו, ויודע להפעילה?

בימים אלו אנו במרתון ראיונות לתפקיד המנהל. מגיעים אלינו אנשים נפלאים ואנו מקווים שבימים הקרובים נוכל להכריז עליו או עליה. לאחר שנמצא את המנהל/ת נעזור לו/ה למצוא צוות מתאים ולאחר מכן הם כולם יעברו השתלמות על החינוך המונטסורי והם כצוות יצטרכו לגבש את התוכנית הפדגוגית.