בית היוצר

ענפים • כניסות

בית היוצר הוקם בגזית כמרכז תעסוקתי, במטרה לספק תעסוקה רבת עניין בני הגיל השלישי – וותיקי הקיבוץ והורי חברים. הוא מאפשר עשייה בחומים שונים ונותן הזדמנות לביטוי אישי ולמימוש היצירתיות.

המבנה ממוקם במרכז הקיבוץ, טובל בירק ומותאם לצרכים המיוחדים של בני הגיל. המקום מתאפיין באווירה חמה, חברית, עוטפת ומעודדת. כעשרים עובדים, גברים ונשים מגיעים לעבודה בשעות הבוקר ובמקום מוצעות אפשרויות נרחבות במגוון טכניקות וחמרים, מתוך כוונה ליצור התאמה מירבית בין האדם ומלאכתו, על מנת שכל אחד יפיק את המיטב. מראשיתו מתאפיין המקום באווירה סובלנית ובפתיחות, המעודדת את חדוות היצירה ואת המוטיבציה של הבאים בשעריו. המפעל נהנה מיתרונותיהם של מאפייני הגיל כמו היעדר דאגות כלכליות, המאפשר עבודה נינוחה ויסודית, ומאפשר הערכה ושביעות רצון מהאפשרות ליצור ולהביא תועלת גם בשלב הזה של החיים.

תוצרי העבודה עוברים גימור מוקפד לשם שמירת הרמה הגבוהה ועל מנת לכבד את העושים במלאכה.

המוצרים המצויים במגוון רחב, מיועדים לבית ולמשפחה והם עשויים באוריינטציה פונקציונאלית ובקו עיצובי עליז ומקרין חום. ניתן למצוא מוצרי טכסטיל לבית כגון כריות נוי, וילונות, שטיחונים ארוגים וכד'.

כמו כן יוצרים מוצרים לתינוקות ולילדים כגון בובות, מנשאים, ביגוד וסריגה. בנוסף יוצרים חפצי נוי עשויים ממגוון חומרים וטכניקות.

היוזמת והאחראית המקצועית היא רונית דורון, לידה מנהלת את הבית במסירות עדנה שטוטמן.

עושר המוצרים ואיכותם הגבוהה, הנובעת מתוך אהבתם להתלהבותם של העושים במלאכה, הם שהביאום להתעניינות רבה מצד קהל המבקרים ולהצלחתו של הבית הזה ששמו הולך לפניו.

לפרטים נוספים
04-6768517

Titleronit2ronit3