בית חינוך דרך התבור - חשב מסלול מחדש

חינוך • כניסות

לפני כשבועיים התקיימה פגישה עם סמנכ"ל משרד החינוך, תמיר בן משה, מפקחת מחוז צפון, דר' אורנה שמחון, ונציגי המועצה, אייל בצר ורחל שחורי.

התבשרנו שלמרות בקשת המפקחת המחוזית להקמת בית ספר רשמי אזורי בעין דור, סמנכ"ל המשרד דחה את הבקשה. לדבריו, הקמת בית ספר בעין דור תזיק משמעותית לבית הספר במרחביה. כמו כן, אין מספיק ילדים בעין דור וגזית להקמת בית ספר אזורי. . ראש המועצה, אייל בצר, מנסה כעת להוביל מהלך עם ראשי מועצת גליל תחתון וכפר תבור להקמת בית ספר אל-אזורי. פגישה נוספת בנושא תתקיים ב 15.5 בירושלים. תוצאות הפגישה לא ידועות בשלב זה וגם לא ברור שהחלטה חיובית תוביל לפתיחת בית ספר כבר בשנה הבאה. בנוסף גם לא מובטח שמיקום בית הספר יהיה בעין דור.

לאחר האכזבה לשמע תוצאות פגישה זו למרות הבטחתו של אייל בצר להקמת בית ספר רשמי ב 1.9.19 בעין דור, פנינו שוב למסלול המוכר שאינו רשמי. משמעות הדבר במסלול זה, שמשרד החינוך אינו מתקצב את בית הספר והעלות כולה נשענת על תשלומי הורים. פנינו להורי ילדים א'-ג' משני הקיבוצים ומהאזור ושטחנו בפניהם את המשמעויות לרישום לבית הספר: שכ"ל גבוה, מבנה בית הספר, מרכז צעיר תבור, ישמש כבית ספר בבוקר וכמרכז אחר הצהריים ובחופשים, מציאת הצוות היא באחריות העמותה, תיהיה קדימות לתושבי עין דור גזית בשלב הראשון של הרישום. התרשמנו מאד מההענות הגבוהה לבית הספר. ההרשמה נסגרה וכל המסמכים נשלחו בסוף חודש מרץ למשרד החינוך. אנו כעת ממתינים לתשובת משרד החינוך.

חשוב לציין, שברור לכולנו שמסלול זה לא אידאלי אבל הוא המסלול החוקי היחיד שניתן לקדם על מנת להקים בית ספר ולהפעיל מנוף לחץ בכדי שהוא יהפוך כמה שיותר מהר לבית ספר רשמי של משרד החינוך. הדרך שלנו ארוכה. ארוכה הרבה יותר ממה שהובטח לנו באוקטובר 2018 אבל אנחנו לא מתייאשים ומאמינים שמגיע לילדים שלנו, מגיע לנו ומגיע לקהילות שלנו.

צוות היגוי.