המאבק על איכות הסביבה

שונות • 18/12/2017 כניסות

עוד בנושא המאבק האקולוגי /שרון שולשטיין

סיפור מהחיים (שמגלם בתוכו הרבה מאפיינים של הכאוס מסביבנו):

קיבוץ גבע ביחד עם אין חרוד וכפר יחזקאל חתמו עם יזם על הקמת חוות טורבינות רוח ענקיות בשטחים החקלאים שלהם. התוכניות כבר עברו דיון ואישור בועדה המחוזית לתכנון ובניה ואמורים להיכנס להפקדה כחלק מהתהליך הבירוקרטי של אישורים. עד כאן הכל בסדר כביכול..

אבל מה מסתבר? לפחות לגבי קיבוץ גבע הנושא לא נידון בשום פורום ציבורי ולכמעט אף אחד מחברי הקיבוץ לא היה מושג על כך שהם (כחברי הקיבוץ) למעשה חתמו על הסכם עם הייזם שישפיע כמובן על חייהם. לקח קצת זמן לעורר את האדישות, אולם לבסוף זה קרה ועכשיו דורשים חברים בגבע (בצדק רב כמובן) לקיים על כך דיון ציבורי ולראות האם חברי הקיבוץ בכלל תומכים בנושא.

עלול בהחלט להיווצר מצב שבו הקיבוץ בדיעבד ובאיחור יגיד לייזם- מצטערים טעינו אנחנו חוזרים בנו מההסכם. כל הבלאגן היה יכול להמנע אם ההתנהלות היתה מבוססת על שקיפות ועל דיון ציבורי מקדים.... אנחנו כמובן מחזיקים אצבעות לחברי גבע המתנגדים לטורבינות שיצליחו להחזיר את הגלגל לאחור ולהוריד את היוזמה הגרועה להקמת הטורבינות במרחק של קילומטר וקצת מבתיהם, מסדר היום.

בתקווה שגם בישובים האחרים יתעוררו התושבים ויעמידו את ההנהגה המקומית במקום: החלטות כאלו לא מקבלים על דעת יחידים שהם בעלי תפקיד בחדרי חדרים וללא שיתוף כלל הציבור במידע!!!