קלרה שורר אישה עסוקה מאוד

אנשים • כניסות

קלרה שורר היא אישה עסוקה מאוד.

פגשתי אותה בסדנת הקרמיקה בזמן שכלי החרס בתנור והיא צובעת ומסדרת.
העילה לראיון הייתה סיום שלוש שנים של חוגי קרמיקה לילדים שהחלו בגללי (הסבר יבוא) אבל גיליתי שידע בכל. היא בספריה, היא אחראית על מחשוב הארכיון והעלאתו לרשתה, היא כאמור מעבירה סדנאות קרמיקה וגולת הכותרת היא סבתא טרייה!

"סדנת קרמיקה נפתחה עוד בזמן שהייתה תחביביה בגזית והתנור עמד בה. תקופה מסוימת גיגי הולצמן ויפעת מל קיימו חוגים לילדים. לאחר סיום הלימודים באורנים (תואר בחינוך לאומנויות ותעודת הוראה) עם כוונה להמשיך ללימודי טיפול באומנויות, לקחתי פסק זמן וקבלתי על עצמי את ניהול הבריאות והרווחה. במקביל חדשתי עם גיגי את חוגי הקרמיקה לילדים."

עשינו שני חוגים לחברות הילדים, הם רכשו את החומרים ואנחנו בהתנדבות את ההנחיה ואת כל העבודה מסביב. היינו מגיעות פעמיים בשבוע בשעות הערב כדי לשרוף ולהכין כל מה שצריך. מהחומרים שנותרו הצלחנו לקיים את החוג למבוגרים.
רצינו להמשיך לקיים את החוגים אבל סדנת הקרמיקה הקודמת הייתה קטנה מלהכיל. הייתי צריכה להחליט לאן ממשיכים, פניתי לרונית דורון והצעתי שנצטרף לבית היוצר. רונית הרימה את הכפפה בשמחה. כשעברנו לבית החדש והמקסים שלנו, סדנת אומן נהדרת, רכשנו תנור גדול ויכולנו לאפשר הרבה יותר. לאורך השנים התחלפו המורים, כל אחד ושיטתו והצטבר אצלנו המון ידע מה שמאפשר לנו עבודה במגוון שיטות: פיסול, פלטות, גלילים, אובניים.

ואז אני פניתי לקלרה עם בקשה ללמד את מיקה קרמיקה ונגעתי בחלום ישן בדיוק ברגע הנכון.

זה התחיל בקטן, ארבע ילדים, פעם בשבוע בסדנא אישית שאפשרה להם לעשות כל מה שחפץ ליבם. לעוף עם הדמיון וליצור כל מה שעולה על רוחם.
כמו כל דבר טוב, השמועה על החוג התפשטה לה ברחבי הקיבוץ, הדרישה הייתה עצומה ובשנה שלאחר מכן, נפתחו שני חוגים ל 6-8 ילדים. גם חוגי המבוגרים עשו חייל ואנשים באו מרחוק ומקרוב.

שלוש שנים אינטנסיביות של עבודה עם ילדים ומבוגרים, עבודה סביב השעון ולא רק בזמן החוגים עצמם אלא כל העשייה מסביב. השנה לאור ריבוי עיסוקיה (עליהם בהמשך) החליטה לקחת הפסקה מחוגי הילדים. הזיק בעיניים של קלרה נותן תחושה שזה לא סוף פסוק....

קצת אחורה,
בשנת 2014 יצאה קלרה ללימודי ספרנות כדי לעבוד בספרייה.
העבודה בספרייה כוללת ממשק ישיר עם המועצה ועם הציבור. רבים מהחברים משתמשים בשירותי הספרייה וכמו כל דבר שקלרה נוגעת בו גם הספרייה השתדרגה והפכה מקום בילוי למשפחות הנהנות מפינות קריאה מזמינות. "התחלנו לפרסם את הספרייה גם מחוץ לקיבוץ וניצנים של אורחים אנחנו רואים מיישובי הסביבה, בעיקר תושבי ההרחבה של עין דור".

במקביל, לקחה על עצמה גם את בניית הארכיון הממוחשב. היה ברור לה שמקומם של הספרייה וארכיון יחד. המקום שיתפנה כבר מעלה אצלה מחשבות על פיתוח הספרייה
שלא יהיה ספק לרגע, מדובר בעבודה מורכבת הכוללת מיון ותיוק מחד וניהול מאגר ממחושב שבעתיד יהיה פתוח לציבור ותהיה אליו גישה גם מאתר הקיבוץ. "שדרגנו את התוכנה שכרגע יושבת על ענן. אנשים יוכלו לחפש בארכיון על פי מילות חיפוש, תאריכים ואירועים.
(מי שרוצה להצטרף לעשייה זאת מוזמן לפנות לקלרה).

וכשידיה מלאות בכל העשייה הזו הפכה קלרה לסבתא גאה ומקדישה יום אחד בשבוע לנכדתה הקטנטנה. הזדמנות לאחל מזל טוב, בריאות ואושר ולהודות לך על עשייתך.

קצת קדימה,

למבוגרים, חוג קרמיקה מתקיים ביום ראשון בערב.
הילדים ובכלל מוזמנים לבילוי בספרייה.
העבודה על הארכיון בעיצומה לכשייפתח לציבור נעדכן

summday_2229371533summday_2724729928summday_9769432169summday_1991618532summday_6878297295summday_6511399579summday_2536448498summday_9195785774summday_6522143632summday_1663438781summday_6858413886summday_7437493318