הכיתה ביבניאל

חינוך • כניסות

עדכון 8.12.19:

b7Pegz1SBxPf1-i2CsP3OPYJdGrXXUldCVmretswyEkSmjcvpfQGwCu6v2phHzRRXypy0ckxhDvTQsyx2gm3pvpidKsdg4Myr7kPbJ6kd_ARQJNxCaN40_2vyFo3QWrLhtYuWWK4vBHNp7PzUwהכיתה ביבניאל:

לאחר שלושה חודשים של עבודה אנו חשים ורואים כיצד הילדים מכירים אחד את השני ואת צוות ההוראה יותר ויותר. צוות ההוראה מציין כי הילדים הסתגלו לצורת העבודה בכיתה והם נמצאים בלמידה בכל תחומי ההוראה: חברתית, ערכית, שפה, חשבון, כישורי חיים. האתגרים בחודשי הלימוד הראשונים היו רבים ומגוונים, גם ברמת הצטיידות הכיתה, הסתגלות הילדים ובעיקר השתלמות הצוות והטמעת הפדגוגיה תוך כדי עבודה. לאחרונה הוצגה מערכת מעודכנת ומגוונת. הדגש בשבועות הקרובים יהיה מוקדש להטמעת הלימוד ודגש על מעגלי עבודה והקניות (חסר לנו חלל לעבודה במקביל: מעגלי עבודה + הקניות). מתקיים שיתוף פעולה עם בית הספר הממלכתי ויש תחושת שייכות לבית הספר.

WlaXK1E8z8XQzGrs3RfMG7YcYaKEL-nu6z_hxnFWxaVTd4GhcD5dzgT1oBi8yti2RHf2JofmQvv3DVj9sTJxLEXZmm2SrAronvNsnh1FaoVH8lwKzRi6mcbgOC9D55KeiyKd_Ip8UT1Qoc6IYA

לפני מספר שבועות החלו חוגי הורים: תודות לדקלה נוי שמובילה, מרכזת ומתאמת מול כל הגורמים. שאפו להורים המדריכים: דקלה נוי (מוטוריקה וקורדינציה), עדי קאופמן (צלילים מרפאים), ארד דודקביץ' (היסטוריה), הילדים מקבלים מגוון מקסים של התנסויות, ידע, גיבוש וחוויות. כמו כן, יש הורים נוספים שמגיעים להעביר פעילות או מספר פעילויות לאורך השנה. גם להם תודה גדולה על התרומה והעשרת הילדים.

לאחרונה הוחלט ע"י הצוות הפדגוגי שלכל ילד בכיתה יהיה חונך אישי (ממחנכי הכיתה) אשר יוכל להקדיש לו תשומת לב אישית במהלך השבוע. החונך האישי מתעניין... שם לב...מקשיב...מדבר... מלווה... מתווך... מייעץ... משחק...מסייע ותומך.... ובעיקר, נמצא עבור הילד. כמובן שכל הצוות הפדגוגי עבור כל הילדים וההורים, אך בדרך זו תשומת הלב היא אישית יותר ותומכת עבור כל ילד וילד. החונך הוא כתובת בכל הקשור להתנהלות היומיומית בבית הספר, הוא מקיים דיאלוג עם הילד לאורך השנה, מעלה קשיים ומסייע בפתרונם.


ביקור אייל בצר:

ביום רביעי לפני כשבועיים, אייל בצר ודליה אייל (מ"מ וסגנית ראש המועצה) הגיעו לביקור בכיתה ביבניאל. דנה נגלר ליוותה את הביקור ויחד עם הצוות והילדים הדגימה מעגל עבודה. היה מעניין לראות איך הילדים נמצאים בלמידה תוך כדי שאנשים לא מוכרים מסתובבים להם בכיתה. אייל בצר נכנס לכיתה שוחח עם הצוות ועם הילדים ואיחל להם למידה פוריה ומהנה. חברי העמותה נכחו גם הם בביקור. מעבר לבקשתם בעזרה בבניית פרגולה לכיתה הנוכחית, המסר שהועבר לאייל בביקור זה, הוא שכעת יש לדון על העברת בית הספר לעין דור. הוחלט שתקבע פגישה בהקדם. כמו כן, פורסמה ידיעה לגבי הביקור בידיעות העמק ביום שישי האחרון.

-7il3AkYxPSLeYELdu6etXnTB3z0531_cPHe58p3xTAffmg1-zaWT5yUzSotu8AYLBgQdDXINgjz1094CRTvKPTV2dp7Y-QsiJy24xNsAxA-mBuiCZvVnOmgu0U5euf7FdznClHQ-1pQoq54QQ

חוגי בית:

התחלנו בחוגי בית בגזית ובעין דור. חוגי הבית נסבו בעיקר סביב הדרך שנעשתה בשנים האחרונות וכיצד אנו ממשיכים מכאן ומביאים את בית הספר לעין דור. בקרוב יועבר חוג בית המוקדש כולו לפדגוגיה, ולעבודה ערכית ורגשית שמתרחשת בכיתה - תתקיים הרצאה על חינוך בשילוב שיטות חדשניות בארץ ובעולם. ההרצאה תועבר ע"י דנה נגלר ברדן, יועצת ומלווה פדגוגית בעלת נסיון רב בהובלת תהליכי שינוי במערכות חינוך בית ספריות. ההרצאה תתקיים בכיתה המונטסורית בבית הספר ביבניאל, ב 17.12 בשעה 20:15.

KBs8Av-uCahTMXYOY6ZXhzsoFg4xV1gR1uOeXnqOzYdCfGE37b7vG637ZSwA93KtDpHGS00Ktvl3sup6DMyblgXwkhhGbIEviEddTXW18GacaK5EN6GQ4To4Bv8Jwz_da0H66ln5l97k4lZPTgyjs2QfjbeH7CvhZlp3Pz53in8HfymFPbL95D0GA6qTu-cqgGnXoW-H009b7NxhxEBhNSY2iAkQXBBrd2mM6_hq-45v7NWS1kuMshVuf0XIv7VDB1mxL564QDCokFLCTKeYIaOHSZkVwzc9vBNw

שיתוף הקהילה

באסיפת ההורים שהתקיימה לפני כשבוע בעין דור קיבלנו פידבק מאד מדויק לגבי חוסר השיתוף שלנו, העמותה, עם ההורים והקהילה בנעשה בכיתה, גם ברמה היומיומית וגם ברמה המערכתית. ההארה היתה חשובה. לקחנו לתשומת לבנו את הנושא. נעדכן אחת לשבועיים על הנושאים השונים. אנו מבקשים לשמוע מכם באופן ישיר על תהיות וחששות כדי שנוכל לקדם יחד את החלום המשותף להקמת בית ספר בעין דור.

בנוסף, בזמן הקרוב נקיים פגישת חשיבה ברמה האסטרטגית עם נציגי הנהלות הקהילה ואנשים נוספים כדי לחשוב ביחד איך ניתן לשתף פעולה ולקדם את הבאת בית הספר לעין דור, מול הקהילות, משרד החינוך, מועצה אזורית עמק יזרעאל והמועצות השכנות.

לשאלות נוספות אתם מוזמנים ליצור קשר עם כל אחד מהחברים בועד המנהל או צוות ההיגוי.

הגר לדרמן איליי, יובל סלע, ליאור נגרין, נעה איצקוביץ', הילי כגן, נעה קולודנר, אלון יפת קומיי, מיכל יערי, נוה מסד, יעל שרון, מיכל בויום, גלי פלג, מאיה דודקביץ' בועז לדרמן.