העסק של אלון לובנפלד

ראיונות • כניסות

ראיון עם אלון לובנפלד פרופיל של "יזמות" עצמאית בגזית

אלון בן קיבוצנו, חזר ביחד עם בת זוגו, אגי, לפני כמה שנים לקיבוץ אחרי שנים של חיים בעיר, במטרה לנסות את החיים בקיבוץ כמשפחה. מאז הם כאן. אלון מנהל עסק של אדם אחד, מעין "יזמות" עצמאית בתחום הוידיאו, הממוקם היום בבניין הוידיאו, ליד אולפן הוידיאו. רצינו לשמוע קצת עליו ועל עיסוקו.

אלון, ספר לי קצת מה הכשרתך המקצועית?

התחלתי להיכנס לעולם הוידיאו עוד לפני הצבא דרך אולפן הווידיאו של הקיבוץ, עוד כשהיה במקלט. בצבא הייתי צלם צבאי, בעיקר עורך סרטונים בבית ספר לטיסה של חיל האוויר, בחצרים. הפקנו סרטוני הדרכה, סרטים לקראת ועל אירועים חגיגיים, וכדומה. אחרי הצבא, לאחר תקופת עבודה בקיבוץ וטיול בחו"ל הלכתי ללמוד "תקשורת וניהול" במכללה למנהל בצפון תל-אביב. אלו היו לימודים לתואר ראשון והיו בהם בין היתר קורסים בוידיאו, צילום, עריכה, רדיו ותקשורת. במהלך השנה האחרונה ללימודים עבדתי בתור עורך וידיאו בשני אתרי אינטרנט, ואז החלטתי שאני רוצה לעבוד בזה בתור עצמאי. מאז כבר 7 שנים אני עוסק בזה.

חייתי מחוץ לקיבוץ בת"א בדירה עם שותפים, ועבדתי מדירתי. אח"כ עברתי עם אגי לחיפה, והמשכתי לעבוד מדירתי. כל השנים עבדתי מהבית, ורק בשנה וחצי האחרונות אני עובד מאולפן הווידיאו של גזית. שוכר פה חדרון, ומאד מרוצה מהמעבר לעבוד מחוץ לבית. זה טוב לי, וטוב למשפחה. אני אוהב את העבודה. היא מעניינת ומספקת - לא רק יצירת סרטוני הווידיאו, אלא גם הצד של השיווק והפירסום, שהוא חלק בלתי נפרד מהעסק.

למי אתה נותן שרותים היום, ואיך אתה מפרסם את עצמך?

אני נותן שרותי צילום ועריכה ללקוחות שונים. עשיתי סרטונים בין היתר לטכניון, לחברת פנדור, לקופ"ח מכבי, לסאקוני (נעליים) ועוד. אני עושה גם סרטי אנימציה, בעיקר עבור עסקים וחברות. אני עובד עם כלים, בעיקר אינטרנטיים, שמאפשרים ליצור סרטי אנימציה, ברמה טובה.

חלק מהעבודות מגיעות דרך הפניות של בעלי עסקים אחרים, וחלקן דרך ערוצי פרסום שונים - כמו גוגל, פייסבוק, יוטיוב ואתר האינטרנט שלי.

אני גם חבר בקבוצות נטוורקינג של בעלי עסקים מסוגים שונים. אלו קבוצות פיזיות שנפגשות פעם בשבועיים. רק באיזור הצפון יש 19 קבוצות. יש שם מטפלים, צלמי סטילס, עורכי דין, ועוד. זה מאד מגוון. הרעיון הוא שאנשים יכירו אותך, וימליצו עליך. הם המשווקים שלך. בכל קבוצה יש בין 20 – 40 אנשים.

עשיתי לא מזמן סרט עבור הקיבוץ -"סרטון גאוות יחידה" הנמצא עכשיו באתר. אני עוד לא "יזמות", אני בינתיים "עסק פרטי".

בקרו באתר של אלון

www.visual-take.com

ם: איתן