לקראת הבחירות למועצה/ הילי כגן

מה שקורה • 25/10/2018 כניסות

אז למה לי??

פוליטיקה עכשיו!!!

וידוי - מי שמכיר אותי יודע שהידע שלי בפוליטיקה לא רב. בלשון המעטה.

עם זאת, בלי הרבה כוונה יצא לי בזמן האחרון להתבצבץ בפוליטיקה המקומית.

אז למה לי??

אם אתם יודעים, או אם לא... אם תרצו, ואם לא, לאנשים האלו בראש המועצה שלנו, האמנם אין החלטות הרות גורל כמו הסכמי שלום, חוק לאום, תקציבי ענק ועוד אבל הם מחליטים על היום יום שלנו, התושבים. הם אחראים לאיכות החיים שלנו. בידיים שלהם היכולת לשפר את זמן הנסיעה שלנו ובטיחות הנסיעה, לאיזה בית ספר הילדים שלנו ילכו, איזה גני שעשועים וחוגים יהיו באזור, לאיזה מופעי תרבות יחשפו אותנו, לאיזה סב יום הסבים והסבתות שלנו ילכו מה יהיה על שטחי החקלאות שלנו, אם יוקם שדה תעופה באזורנו, איזה אוויר ננשום,.... ועוד ועוד נושאים רבים ומגוונים שמשפיעים על חיינו בצורה ישירה ומשמעותית.

אנחנו חייבים להצביע, חייבים לנסות ולהשפיע על איכות חיינו. לפחות לנסות לעשות מעשה ואפילו אם שמים פתק לבן. אמרנו את שלנו! לא התעלמנו מהם. כשנפנה אליהם ונרצה מהם שינוי או חידוש בשבילנו/ילדינו/הורינו הם ידעו שאנחנו כאן מסתכלים עליהם, בודקים אותם, רואים מי הם, מה הם עושים בשבילנו ומה הם לא עושים בשבילנו. כשאנחנו לא מצביעים הם בעצם מבינים שזה לא באמת משנה לנו ואם זה לא משנה לנו אז אל לנו להתלונן. ותנסו לקחת מישראלי את הסיפוק שבתלונה.. J

פוליטיקה עכשיו!!

בתקופה האחרונה שואלים אותי הרבה את השאלה, אז למי מצביעים???

נפגשתי עם שני המועמדים, הייתי בחוגי הבית שלהם ועשיתי הרבה חושבים. אני לא יכולה לענות לאנשים על השאלה הזו, ההחלטה היא אישית. צוות ההיגוי יצר קשר עם שני המועמדים כדי לקדם חוגי בית משותפים לעין דור וגזית כדי שמי שבאמת מתלבט ולא יודע במי להצביע יבוא וישמע את שני המועמדים ויקבל החלטה.

הסיכום הקר של הדברים לעניות דעתי בלבד הוא כדלקמן:

אייל בצר

איש טוב, עובד קשה, לא הפוליטקאי המושחת, נמצא כבר 12 שנים בראש מועצת יזרעאל.

הוא מתפאר בהצלחותיו, בהצלחות העמק ובנסיון הרב שיש לו. ויש לו. נסיון שלדבריו הוא קריטי להמשך הפעילות במגוון רחב של תחומים (שדה תעופה, בית ספר, איכות סביבה, שטחים חקלאים ועוד).

מנקודת מבט אישית אומר שהביקורת הכי גדולה שלי על אייל בצר, היא חוסר הנכונות להיכנס לבדיקה מעמיקה של נושא כה חשוב שהועלה על שולחנו ע"י שני מנהלי קהילת עין דור וגזית. נעה דוד ונעמה לוי הגיעו אליו ביחד עם צוות ההיגוי ודרשו ממנו לעזור בהקמת בית ספר. הפעם זה היה בית ספר, ומה יקרה בפעם הבאה? איך הוא בתור ראש מועצה מרשה לעצמו לא לקחת ברצינות ראויה דרישה של ראשי הקהילות שלנו??? לזכותו יאמר שבשבועות האחרונים הוא מקדם את נושא בית הספר ביתר שאת ולדבריו, זאת משום שהבין את הצורך הקהילתי לאחר שפגש מספר רב של אנשים משני הקיבוצים וקיבל החלטה לפעול בנושא. בשבוע שעבר נשלחה בקשה רשמית למשרד החינוך להקמת בית ספר ייחודי, מוכר ורשמי בקיבוץ עין דור. הבקשה נשלחה ע"י רחל שחורי, ראשת החינוך במועצה. זה צעד גדול מאד עבורנו שיכול לפתוח את הדלת שלה חיכינו בארבע שנים האחרונות. אייל עשה את שלו והדרך עוד ארוכה. אייל סלל את הדרך וממשיך לסלול אותה.

לימור רגב

מביאה רעננות ורצון לשינוי וחידוש, שאני חושבת שרבים מאיתנו מייחלים לו. אני מאמינה שיש צורך ברוח שונה, יש צורך במקוריות ויזמות חדשה ובקיצור בקבוצה חדשה של אנשים שידחפו את העמק קדימה בכלל ואת הצד המזרחי בפרט.

כרגע הדעה על לימור מתבססת על כושר דיבור (Douze Pua), השראה (Douze Pua), על קורות חיים בשירות ציבורי - גם כאן היא מקבלת את מלוא הנקודות. נסיון במועצות מקומיות – אין. ועל כן החשש הגדול, ועל כן ההתלבטות הגדולה. האם לבחור בלימור אומר לסכן את הקמת בית ספר בשנת 2019? האם לבחור בלימור, אומר לסכן את המאבק בתחום איכות הסביבה? האנשים שאותם אייל מכיר ואיתם משוחח ב 12 השנים האחרונות, האם זה משהו שניתן להחליפו בכזו קלות? ואם לא, אז מתי כן? תשובות לשאלות אלו נוכל לקבל רק בהמשך הדרך. אני לא מכירה את לימור, מעניין לדעת איך היא תתמודד מול 39 יישובים שירצו את המגיע להם ב 1.11.18.

אלו התובנות שלי לבחירות הקרובות.

למרות ההחלטה הקשה חשוב שכל אחד ואחת מאיתנו נגיע להצביע ביום הבחירות, אפילו רק כדי להראות למועמד או למועמדת שיבחרו ויתחילו לעבוד ב 1.11 שבגזית היה אחוז גבוה של מצביעים, שלגזית יש קול ושלגזית יש כוח. ושאי אפשר להתעלם מאיתנו. חלק מרגש נוסף הוא הכוח המשותף עם השכנים ביחד אנו בלתי ניתנים לעצירה!! החשיבות להצביע גדולה.

תהנו ביום חופש.

הילי.