עיצוב דרכו של אתר גזית

אנשים • כניסות

מחשבות על האתר

האתר המחודש פועל רק כחודש ימים, ודרכו לא ברורה מאליה. אני רוצה לשתף אותכם בהתלבטויותי.

בשיטוטי האינטרנטיים באתרים של קיבוצים הבחנתי בשני טיפוסי או סוגי אתרים:

א. אתרים "קפואים". אלו אתרים שיש בהם כמה מדורים קבועים, שאינם מתפתחים או משתנים (ענפים, הנצחה, ארכיון, סרטי וידיאו וכדומה) החלק שמשתנה בהם הוא החלק השימושי (שעות פתיחה של מוסדות, הזמנת רכב וכדומה).

ב. הסוג השני הם אתרים שכל הזמן מזרימים אינפורמציה, דעות, סיפורים היסטוריים, ביקורות סרטים וכדומה. אתרים אלו מבחינה עקרונית דומים לאתרים של וואלה והארץ, שיש בהם הכל מכל.

אני הייתי רוצה שהאתר שלנו יהיה מהסוג השני. אתר שיש בו הכל מכל. אבל זה לא קל. בנוסף לכך שזה מחייב אותי לעשות עבודה "עתונאית" (ראיונות וכדומה), לעשות הרבה נבירה בארכיון הקיבוץ, אני זקוק לאינפורמציה מהמוסדות המרכזיים שלנו, מבעלי תפקידים וכדומה. עדיין לא נבנתה מסורת כזו בגזית, ומוטלת עלי עבודת שיכנוע לא קלה כדי שהדברים יזרמו בכיוון הזה.

הקושי הנוסף שלי, או של האתר, הוא שהחברים עדיין לא "עיכלו" את קיומו של "היצור" הזה הנקרא "אתר גזית". הדבר בא לידי ביטוי בכך שיש חברים לא מעטים שלא נכנסים לאתר, שלא נרשמו ל"סיכום היומי" המפרסם את הכתבות החדשות כל יום. כמו-כן, עד היום, כמדומני קיבלתי רק כתבה או שתיים מחברים. המצב הזה גורם לכך שאני "מציף" את האתר בכתבות מפרי עטי, ואין זה מצב בריא.

בסה"כ, לא צריך להתייאש, כי אלו "מחלות ילדות" של האתר, וכאמור החזון שלי שיהיה לנו אתר כמו "וואלה". אז בהזדמנות זו אני רוצה להצהיר שאני מעוניין להקים מערכת לאתר. המטרה היא להקים גוף מייעץ ומתכנן לאתר. כמו כן אפשר שמתוך חברי המערכת יהיו כתבים לעניינים שונים: כתבנו לענייני משק, כתבנו לענייני תרבות וכו'.

אולי זה נשמע לכם כ"חלומות באספמיה" אבל אם נרצה אין זו אגדה, וכולנו נהנה מאתר משמעותי.

איתן