פרישת זהבה גלאון מהמירוץ

מדור הסטורי • 1/3/2018 כניסות

אתמול הודעתי על ההחלטה שלי להסיר את מועמדותי מהמירוץ לראשות מרצ.
מאז פרישתי מהכנסת הקדשתי את כל זמני ויכולותיי לשיקומה של מרצ. האמנתי בכל ליבי שהדרך היחידה להציל את מרצ היא לפתוח אותה. 
הצגתי שוב מועמדות לתפקיד מתוך רצון להגדיל את מרצ ולהביא למפץ פוליטי בשמאל; מפץ שיחבר למרצ את אנשי האמת ממפלגת העבודה, את אנשי השלום מהרשימה המשותפת, ואנשים מחוץ למערכת הפוליטית ששותפים להשקפת העולם שלנו. אך משיחות שניהלתי עם חברות וחברי מרצ ברחבי הארץ התרשמתי שהמתפקדים רוצים הנהגה חדשה. 


 

אני לא מתחרטת לרגע על פתיחת השורות. זו היתה ועודנה הצלחה ענקית. כל חיי הפוליטיים נלחמתי על העתיד, לא על התפקיד. אני במרצ וברצ מהיום שניתנה לי זכות בחירה, ועבורי מפלגה היא כלי לשינוי, לא סידור עבודה. אני גאה בזכות שהייתה לי להנהיג את השמאל הישראלי וגאה בהישגי הפרלמנטריים והציבוריים. אני גם יודעת שאני משאירה למי שיחליף, או תחליף, אותי מפלגה חזקה ומבוססת משקיבלתי לידיי.
 

שוחרי השלום, זכויות האדם, השוויון והצדק נמצאים בתקופה קשה. זה נכון לישראל אבל גם לעולם כולו. אנחנו רואים גלים עצומים של קנאות, גזענות, הקצנה, הסתה והשחתה מכים בישראל, באירופה ובארצות הברית. מרצ היא מגדלור אידיאולוגי שעומד על תילו מול צונמי פופוליסטי, והיום בזכות הפריימריז זה מגדלור שנשען על תמיכתם של 31,000 חברים וחברות. 
 

אני פורשת מהמרוץ, אבל אין לי שום כוונה לפרוש מהמאבק למען ישראל צודקת, שוויונית, דמוקרטית, הומניסטית ופלורליסטית, שתשים את האדם במרכז. כל אדם וכל אישה וכל מגדר. 

אני מודה לכל אחד ואחת מכם על ההצטרפות למרצ, ומאחלת בהצלחה מקרב לב למי שיחליף, או תחליף אותי. 

שלכם, 
זהבה גלאון