חוויית המוחלט, תערוכת הציורים של אבי שטבי

הנהלת האתר • 16/5/2018 כניסות

_zrauMHp8vyenAgoLaMSkxwg-24d6Ze0qGQ4ISxMgVjzOpV0N4H3supU-drFP6esbIEL6mvdFqvbgn8lZxXQ_mXKLWD1gXfUdfBCfYfrT5dedBougoLimMV_4sH5NdeDR5Iu_o7j_fUaRy9x0wבגיל 61 בחר אבי שטיבי לחשוף את אומנתו ויצירתו בפני הקהל הרחב ומספק הצצה כנה אל נבכי הלב והנשמה. כשמביטים בציוריו מבינים עד כמה הוא פורט על נימים דקיקים.

"מאז שאני זוכר את עצמי אני יוצר. הציור ליווה אותי בתקופות שונות בחיים. הצורך והיכולת לצייר תלויים בהלך הרוח שלי, בהרגשות שלי ובתקופה שאני עובר. כל ציור שאני מצייר משקף את האופן בו אני חי את חיי."

לפני כשנתיים עבר שטיבי אירוע בריאותי ש'העיר אותו' כדבריו וחייב אותו להוריד הילוך, השינוי הזה יחד עם גורמים נוספים עוררו בו את הצורך לצאת אל האור. תרתי משמע.

"לאחרונה החלטתי שאני רוצה להיחשף ולהציג את עצמי. לרוב אני זאב בודד, אוהב ללמוד אמונות שונות בעיקר בודהיזם. זה החל לפני 26 שנה, כשאחי נהרג בתאונה טרגית. זה פתח לי את הראש ופיתחתי מיומנות של טיפול באנשים באמצעות טיפוח תודעה בצורה של אהבת הזולת. אני מרגיש שכל זה בא לידי ביטוי בציורים שלי".

"לאחרונה התגלתה לי דרך חדשה של ציור, עבודה בקווים דקיקים, סוג של זרימה שהיא מעבר לטכניקה. תחושה שדרך הציור אני נכנס לקרביים של התודעה שלי. אני לא מתכנן, היצירה שלי היא אינטואיטיבית, 'האני העליון' נשפך אל הבד, רמת תודעה שבאה לידי ביטוי בציור". לדבריו, יצירות שניסה לתכנן לא עברו את רף הביקורת שלו עצמו.

אבי נרגש מאוד כשהוא מדבר על התערוכה, על החשיפה. הוא שב ומדגיש שלמרות הרצון להיחשף נדרש ממנו הרבה מאוד אומץ למהלך, במיוחד לאדם פרטי כמוהו. "חשוב לי להציג את העבודות שלי ושרבים ככל שניתן יראו אותן. הרבה מעבר לקהילה ולחברים. כבר שנתיים אני בתוך העניין הזה וכל התהליך מלווה אצלי באופטימיות גדולה".

רבים הוזמנו לתערוכה וככל הנראה האירוע יזכה לסיקור תקשורתי, נשאלת השאלה מדוע דווקא במסגרייה. "המסגרייה היא הבית שלי, זה מקום בו אני יוצר כל הזמן, גם בעבודה היומיומית שלי. גם עבודות מסגרות פשוטות הן סוג של יצירה. סדרנו את המקום עם תאורה מיוחדת וכולם מפרגנים".

12 ציורים מרהיבים שנבחרו בקפידה, פרי יצירתו של אבי שטיבי, ממתינים לכם.