יוצאים להפגנה

שונות • 24/12/2017 כניסות

ושוב אנחנו – חברי גזית - יוצאים להפגנה נגד השחיתות, נגד ביבי, נגד "משיכת" החקירות ודחיית העמדתו לדין. כרגיל איננו ממלאים יותר ממכונית טויוטה קורולה אחת. אתה חושב איפה כולם, למה אני בגילי המתקדם, עם רגלי הכואבות צריך להיסחב להפגנה כזו שבה צריך ללכת קילומטרים? אתה חושב לרגע – מה זה בכלל יעזור? הנה אתם כבר מפגינים חצי שנה, ושום דבר לא זז!

אבל אתה יודע שאין לך ברירה. כמו שכתב מישהו: "אני יוצא להפגנות האלו, גם אם הן לא ישנו דבר, כי אני לא רוצה להשתנות". אני חייב לעשות את זה מבחינה מצפונית, וגיל ומצב גופני אינם תרוץ. יש גם רושם שההפגנות מתחילות להשפיע, גם על ביבי, גם על הליכוד, וגם על דעת הקהל. ובכלל, אחרי נאומו המבחיל של ביבי בכנס הליכוד, אסור לשתוק!

מגיעים לקניון TLV שברחוב החשמונאים ומתחילים ללכת לעבר שדרות רוטשילד שם תערך ההפגנה. הרגליים כואבות, אבל אני לא מוותר לעצמי. ברחוב רוטשילד התנועה לעבר הבמה דלה בהתחלה. אבל ככל שמתקדמים מגיעים המונים. חבר'ה צעירים, גברים ונשים זקנים, אנשים הדורים בלבושם בעלי מעמד, ילדים, ארגוני שמאל שמפגינים בהזדמנות זאת כנגד הכיבוש, כנגד גירוש העובדים הזרים ועוד ועוד. כולם נושאים שלטים נגד ביבי, נגד השחיתות של הון שלטון. צעקות עד לב השמיים, במקהלה, בקצב, עם תופים ברקע – "הון, שלטון - עולם תחתון!", וגם אתה, שהינך אדם מופנם בדרך כלל, מצטרף למקהלה.

אתה מתרגש. כי אתה מרגיש שפה אתה פוגש את ארץ ישראל היפה, האידיאליסטית, כי עוד לא אבדה תקוותנו, כי יש לך עוד המוני אחים לדעה, וכי עוד יש תקווה לעם שלנו, למדינתנו ולארצנו.

איתן קליש