Re: אנחנו לא נהיה פרעה

ספרייה • 29/3/2018 כניסות


בתאריך יום ה׳, 29 במרץ 2018, 10:43, מאת מיכל רוזין ‏<mrozin@knesset.gov.il>:
אנחנו לא נהיה פרעה
אם אינך רואה מייל זה אנא לחץ כאן
 
אנחנו לא נהיה פרעה
 
פסח בפתח, והמאבק שלנו לחירות מבקשי המקלט מתקדם, ואנחנו בדרך הנכונה לעצור את גירוש הפליטים בכפייה למדינה שלישית. בליל הסדר נספר לילדינו שגירוש הפליטים אינו אנושי, שההיסטוריה היהודית אינה רק העבר, אלא ציווי מוסרי שבלעדיו לא למדנו דבר על דאגה לגר, לכל אדם באשר הוא אדם. הרי "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים". 

אנחנו לא נהיה פרעה. בחג הזה, נשב מסובין ונאמר בקול רם שבשמנו לא מגרשים פליטים ומבקשי מקלט, "כִּי-גֵרִים הֱיִיתֶם בְּאֶרֶץ מִצְרָיִם". יחד, נמשיך להיאבק, נמשיך לדרוש מהממשלה לעצור את הגירוש, לבדוק את בקשות המקלט ולאמץ את התכנית לפיזור ברחבי הארץ שיזמתי וכמובן – לשקם את דרום תל-אביב. זה הפתרון, לא גירוש. ניאבק עד שישראל הטובה תנצח. צפו בסרטון נגד הגירוש שהכנתי לקראת חג הפסח:
 
ממשלה חמוצה
 
בעוד שהממשלה ממשיכה לתת יד חופשית לרבנות, ולהתעלם ממגוון האוכלוסיות בישראל, אנחנו פועלים. יחד עם הפורום החילוני וישראל חופשית, באמצעות עו"ד יאיר נהוראי, עתרנו לבג"צ נגד האיסור להכניס חמץ לבתי החולים בפסח. 

המרחב הציבורי, ובפרט בתי החולים בישראל, צריכים להיות פתוחים לכל ולכבד כל אדם ואישה, בין אם שומרים כשרות ובין אם לאו. יש פתרונות שניתן לאמץ שיכבדו את כל אזרחיה של מדינת ישראל. העובדה שבכניסה לבתי החולים מאבטחים ממיינים מזון המכיל חמץ היא פוגענית, אבסורדית וכפייתית. זהו המשך ישיר לכך שבבתי חולים מסוימים מסרבים להעניק טיפולי פוריות לנשים שלא נישאו ברבנות, מדביקים מדבקות אזהרה משימוש במכונות קפה בשבת, ועוד.

בעקבות העתירה עוד ועוד בתי חולים הודיעו שלא ידרשו מהמאבטחים לחפש חמץ בתיקים של החולים והמבקרים. לא ניתן לכפייה האורתודוקסית להמשיך לכרסם בזכויות הבסיסיות של הציבור החופשי בישראל.
 
אין לנו מרצ אחרת
 
מרצ מאז ומעולם היתה ותמיד תשאר הבית הפוליטי של ארגוני זכויות האדם, ארגוני המאבק בכיבוש ולמען השלום. אין מפלגה שעומדת ונאבקת כמונו במסע ההסתה המכוער של הממשלה וארגוני הימין נגדם. דווקא מתוך המקום הזה אני אומרת באופן שלא משתמע לשני פנים: משה גלוקהפט הוא קו אדום. במו ידיו עיצב את קמפיין הפילוג והשנאה, הרדיפה הפוליטית והשחתת השיח הדמוקרטי בישראל. טעות חמורה היתה להיוועץ עם קלוגהפט. אני אישית מתנצלת בפני חברי וחברותי בארגונים, חברי כנסת, ובראש ובראשונה בפני ח״כ לשעבר, נעמי חזן שספגה הסתה ואלימות קשה מידיו.

גם חברתי, יו״ר מרצ החדשה, תמר זנדברג, יודעת זאת, ולכן, טוב שלקחה אחריות והתנצלה. עכשיו, מעשיה ועקרונותיה הפוליטיים, בעבר ובעתיד, הם אלה שצריכים להיבחן. חובת ההוכחה מוטלת עליה ועל מרצ כולה. מתוך היכרות ארוכת שנים עמה, אין לי ספק שהיא תמשיך לפעול בנחישות ובאומץ נגד הסתת הימין ולהגנת הדמוקרטיה.
אנחנו תמיד היינו ונהיה לצד ארגוני זכויות האדם, למען סיום הכיבוש, נגד גירוש הפליטים, ונגד ההדתה. מרצ, הבית שלנו, היא השמאל של ישראל וכך נמשיך להיות, בלי לזגזג ובלי לגמגם.

ובנימה אישית, נצלו את החג, בלו עם המשפחה ככל שאפשר. יש לנו דרך ארוכה ומאבקים רבים להמשיך בהם לאחר החג.

חג חירות שמח!!

שלכם ושלכן,
מיכל רוזין
יועצים פרלמנטריים : יעל קריגר 052-8456723, אליאנה ברבל 050-6485594, שי הבט 050-3044901 | 
הודעה זו נשלחה ל- eitanka56@gmail.com על ידי mrozin@knesset.gov.il
על מנת להסיר עצמך מרשימת תפוצה זו לחץ כאן
נשלח באמצעות PULSEEM מערכת דיוור אלקטרוני וSMS.