זיהום והגנה על איכות הסביבה

איתן קליש • 12/1/2018 כניסות

עדכון מאת שרון שולשטיין

היום השתתפתי בדיון במועצה, ביוזמת עידו דורי סגן ראש המועצה, בהשתתפות כל בכירי המועצה, הנהלת מחוז צפון במשרד להגנת הסביבה ונציגים מכמה ישובים באזור אלון תבור. הפגישה היתה תוצאה ישירה של הכנס שערכנו לפני כחודשיים בעין דור ועסק במפגעים בסביבת אלון תבור. היה דיון חשוב וטוב. החדשות הטובות הן שהמועצה לגמרי נרתמה לטפל בנושא. הם בהחלט משקיעים בזה הרבה זמן, מחשבה וכסף. יש שורה של פעילויות שהם יוזמים גם ברמה שמחוץ לגבולות המועצה. בנוסף חשוב להם מאוד שיתוף ומעורבות התושבים. הם ציינו ש"הדחיפה" שקיבלו מהתושבים בהחלט מניעה אותם לפעולה נחושה.

החלק הפחות טוב הוא שהתשובות של נציגי המשרד להגנת הסביבה לנושאים שהעלנו לא תמיד היו מספיק נחרצות. מצד אחד הם משקיעים לאחרונה (בעקבות הלחץ והתלונות של אזרחים...) הרבה יותר משאבים ומאמצי אכיפה כנגד גופים מזהמים. מצד שני הם עדיין מסתתרים לא פעם מאחורי התשובה: "זה עומד בתקן ואין לנו מה לעשות במצב כזה".

לסיכום- בהחלט פגישה מעודדת אבל זה רק הדגיש כמה חשוב שנמשיך להיות מעורבים, אקטיביים, ולא מתפשרים על דרישות המוצדקות שלנו. אסור להירדם בשמירה כי אז אף אחד לא יעשה עבורנו את העבודה.

summday_5781346257