פגישת מחזור

ארכיון • 15/2/2018 כניסות

ותחומים חדשים. תודה מאיתן.

 
   

שישים "רעים" (פגישת המחזור השני בגזית) / אבנר רון

אי פעם, כשהדעות היו חלוקות והדרך רצופת משברים, נוסדה הרעות, והחברים היו לרעים. ובאותם ימים לפני שנות דור התווכחנו האם גדול או קטן, לבן או שחור, והאם ניר הטואלט הטוב הוא של גזית או של עין דור. התלתלים הפכו קרחת, אך השמות אותם שמות, ורק הזכרון קצת בוגדני ומעומעם. כאילו לא היינו רעים מעולם. כמעט כולנו כאן, מלבד אחד, שיצא למלחמה הארורה ההיא ועדיין לא שב. יש לנו נציגות קבועה בלונדון הקפואה, בלפלנד חמורת הסבר, בנהריה שטופת הגעתון ובעוד פינות בארץ ובחוץ, וכמה שבתמימותם המשיכו להאמין בדרך הקיבוץ.

רעים תמיד רעים, אך מה נשאר מאותן שש שנים של יחד דחוס ואינסופי, של דיסקו מחתרת, סיגריה ראשונה, נשיקה מאחורי ארון שכאילו מפריד ומטפלת מתוסכלת. 42 אביבים חלפו מאז ימי הזוהר והשמואליק והאיתן והעדה; ודומה שהחלום להיות חברה צודקת, גם הוא התאדה. והיתה מחנכת קטנה אך דעתנית ומלאת פלפל, קראו לה דבורה וממנה למדנו להפריד בין עיקר לטפל.

גיל שישים מאיים ולעיתים צריך עידוד, אבל כשחוצים אותו מגלים שבעצם לא הכל אבוד בעיקר כשהרגלים סוחבות, הגב מתיישר והקול לא לגמרי צרוד. אז אם הגענו עד הלום והלב המצונטר את צפונותיו מגלה, אז בואו נחתום חוזה להפגש כאן בעוד עשור, ואם אפשר- בהרכב מלא.

מאצלנו השתתפו: ניבה רייכר, אילנה מלכין, יואב שדמון, יאיר גורן, עירית שוררותחומים חדשים. תודה מאיתן.