ניוזלטר פסח 18

ספרייה • 2/4/2018 כניסות


הודעה שהועברה
מאת: חבר הכנסת עיסאווי פריג' (מרצ) <efrej@knesset.gov.il>
תאריך: 2 באפריל 2018 בשעה 12:24
נושא: ניוזלטר פסח 18
אל: קליש איתן ‫‎<eitanka56@gmail.com>‎‬


שלום חברות וחברים,
אם אינך רואה מייל זה אנא לחץ כאן
שלום חברות וחברים,

השבוע נחגג ברחבי המדינה חג החירות.
שנה אחר שנה בני ישראל קוראים בהגדה על עם שיצא מעבדות לחירות ובכל זאת מתקשים ליישם את הלקח הברור ונוהגים כאותו פרעה קשה לב: הכיבוש עוד איתנו, הגזענות ממשיכה להרים את ראשה המכוער, התאכזרות לגר ולאחר.
סיפור יציאת מצרים הפך לסמל לשחרור בעולם כולו. אני עדיין מקווה שסיפור השחרור של שכנינו שמעבר לגדר עוד יסופר, במהרה בימינו.

 
תוצאות אירועי סוף השבוע בעזה מחייבות חקירה. ההחלטה לירות על מנת להרוג ב"מפירי ריבונות", היתה החלטה מסוכנת שהתירה את דמם של המפגינים והביאה ל-15 הרוגים וכ-750 פצועים. לכל אדם יש את הזכות להפגין למען חירותו ולמדינה יש זכות לשמור על ביטחונה, אך עליה לעשות הכל כדי להימנע מפגיעה מיותרת בחיי אדם. רק פתרון מדיני, שכולל שיקום כלכלי של עזה, יכול להוציא אותנו ממעגל הדמים. זה גם המסר שהועבר לתושבי עוטף עזה בסיור שערכתי יחד עם חבריי מסיעת מרצ. במהלך הסיור קבלנו סקירה מראשי רשויות, על המוכנות ביישובים והצרכים בשעת חירום ומול תחושת התושבים שהממשלה מפקירה אותם, הבטחנו לפעול להסדר ולשינוי המדיניות.

צפו בנאומי מהפגנת השמאל בתל אביב
 
יומיים בלבד עברו מהחגיגה הדמוקרטית בה השתתפו רבבות מתפקדי מרצ בבחירות היו"ר וכבר נחת עלינו משבר פוליטי, מבחן אמינות ומנהיגות למנצחת תמר זנדברג. ימים לא קלים עברו על כולנו אך מהטעות הזאת של ראשת מרצ החדשה יצאנו מחוזקים ומאוחדים. כולנו מעוניינים בהצלחת זנדברג ובהצלחת מרצ ומול האתגרים שמצפים לנו חשוב לדעת להפריד את העיקר מהטפל ולהתמקד בעיקר- מאבק על הערכים החשובים לנו מול ממשלת ימין מושחתת, גזענית ולאומנית.
 
בניגוד לתחומים רבים בישראל, כדורגל בפרט וספורט בכלל פתוחים להצלחת בני מיעוטים. כדורגלנים מוסלמים וממוצא אתיופי משתלבים היטב בקבוצות ליגת העל ובנבחרת. אך כידוע, גם בשנת 2018 הגזענות לא חלפה מהעולם. השבוע היה זה אייל ברקוביץ', שהתפלא מדוע הקפטן המוסלמי של נבחרת הכדורגל, ביברס נאתכו, אינו מזדהה עם מילות ההמנון. הציפייה משחקנים לא יהודים למלמל את "נפש יהודי הומייה" היא צבועה במקרה הטוב ומרושעת במקרה הרע. יש לשמור על הספורט נקי מפופוליזם ולשפוט את הספורטאים לפי הישגיהם ולא לפי דתם או מוצאם.

בתמונה: נבחרת ישראל בכדורגל (צלם: גדעון מרקוביץ')

 
כדי שמרצ תגדל, עלינו להתייצב בכל מקום ולהציג את עמדתנו, גם בבמות פחות נוחות. בשבוע שעבר התארחתי בפאנל במסגרת "יום פוליטי" באוניברסיטת בר אילן. לאחר התחמקות של שאר המוזמנים מסיעות המחנה, נשארתי חבר הכנסת היחיד להציג עמדות המרכז-שמאל. התרגשתי מהתמיכה והאירוח של תא מרצ בקמפוס, "יונה". נמשיך להיאבק בכל זירה על דמותה של החברה הישראלית.

טל: 02-6408018| פקס: 02-6408192| מייל: efrej@knesset.gov.il

צוות הלשכה:  סאוסן 052-2417505; ליאור 052-5345926; ניר 054-2001535


 
הודעה זו נשלחה ל- eitanka56@gmail.com על ידי efrej@knesset.gov.il
על מנת להסיר עצמך מרשימת תפוצה זו לחץ כאן
נשלח באמצעות PULSEEM מערכת דיוור אלקטרוני וSMS.