חברים סמויים מעין | קצרים

ספרייה • 16/3/2018 כניסות

ס

2018-03-16 9:20 GMT+02:00 אורי - הקיבוץ המאוחד - ספרית פועלים <ori@kibutz-poalim.co.il>:
מרץ-אפריל בקיבוץ המאוחד-ספרית פועלים
האדם הנידף - ספר שירים חדש למאיר ויזלטיר, חברים סמויים מעין - ספר חדש לאברם קנטור, הטור האדום של אלכסנדר פן, 'מי ישאל את הקושיות' - ספר ילדים מומלץ לפסח ועוד...

קצרים | מבצע החודש

חברים סמויים מעין הוא ספר על מפגשים לא שגרתיים עם אנשים שגרתיים רק לכאורה.

אווה באובכטר, מו"לית גרמנייה, נענית לבקשת מארחה בקיבוץ לקיים פגישות עם חברים מן השורה. פגישות הפורשות בפניה גלריה עשירה של דמויות, על דעותיהן המגוונות, מטרותיהן, אמונותיהן וגם אי אלו תחבולות וסודות. אולם להפתעתה אותן תחבולות וסודות נועדו דווקא להיטיב עם אחרים, ולא עם המתחמנים עצמם. 
עוד במבצע: קצרים. סיפורים, נובלות, וספרי שירה.
* ספרים במבצע מיוחד - עד 60% הנחה
לספרי המבצע

 קריאה ראשונה                                                      


אני יְשֵנה ולבי ער. כל כך הרבה שנים חלפו ועדיין אני לא בטוחה שמדובר באהבה. זה לא מעניין את השעון המעורר: הוא מקים מהומת אלוהים, רוטט ומצרצר, מטלטל את ריבוע איבריו מצד לצד, עד שהוא כמעט נשנק: עלמא, תתעורררי! היום־את־נוסעת־לראות־את־לוטם־קומי־כבר! אין ספק, אני מקצרת את חייו. גם הוא מצדו עושה נזקים: לבי הולם במהירות, קמה בו בהלה, הצלצול העקשני העיר אותי בחתף, פקח בי עין פתאומית, מנע ממני את הגלישה האטית, ההכרחית, מן השינה אל הערות. חבטתי בראשו חבטה קצרה וכשהשתתק התהפכתי על גבי.
אם כן אני ערה. זו רק אני כאן.
אל תירדמי.
אל דאגה. לא אירדם.

לכי, רצפי את הים, טעימה מספרה  של עדנה שמש
"ספר שכתבה אישה מוכשרת, וכל דמויותיו הן נשים חזקות, מעניינות, עסיסיות, נשים שהייתי שמחה לצרף לשבט שלי." (שרית פליין, אוצר מילים)
לקריאה

 מומלצים                                                               

חדש

לצד שיריו הליריים נהג המשורר אלכסנדר פֶּן  (1972-1906) לחבר שירים בעלי זיקה לאקטואליה. ספר זה מכנס לראשונה את שירי העת והעיתון של פן שנכתבו בשנים 1967-1947 והתפרסמו ב'קול העם', עיתונה של המפלגה הקומוניסטית הישראלית. פן העמיד גרסה שמאלית, ולא אחת חתרנית, לשירי "הטור השביעי" של עמיתו נתן אלתרמן וביקש לנהל עימם דו-שיח לוחמני.

השירים מגלים את גאוות המשורר המנודה ההולך בדרך משלו, ואת אמונתו הבלתי-מעורערת בברית המועצות. משנת 1965 חל שינוי בשיריו והוא מתח ביקורת על תכתיביה של מוסקבה; לראשונה גם התעמת אז עם ראשי מפלגתו שהטילו צנזורה על אחדים משיריו.

זוהי הזדמנות להיפגש עם צד פחות מוּכּר ביצירתו של אחד הבולטים במשוררים העבריים של המאה העשרים וכן לקרוא באור אחר את ההיסטוריה של מדינת ישראל הצעירה.


הספר הוא פרי מחקרה של פרופ' חגית הלפרין.

לרכישה

ילדים ונוער

לצחוק?
לבכות?
ולמה לא שניהם?

 

השכנים מעצבנים, סאמר גודמן אינה מבחינה בקיומו למרות מאמציו – שום דבר לא הולך למַיילוֹ, חנון חביב בן שתים־עשרה ותלמיד חדש בבית הספר החמישי שלו. מבין שורותיו של הסיפור, המתאר בהומור תובנות ופרטי חיים של נער מתבגר – החברים, בית הספר, היחסים עם האב והאחות, עולה תמונה עצובה של מות האם, שלאחריו הכול השתנה.
 
אבל, במקום דמעות של עצב תזילו דמעות של צחוק. כי מַיילו – פתקים דביקים ומוח קפוא הוא סיפור שנון ומצחיק, סוחף ומרגש, המשלב פרוזה עם איורי קומיקס. הוא יחלחל אל לבכם, גם אם לא חוויתם משבר דומה, ויישאר שם גם לאחר הקריאה.

ספר מקסים שכתב ואייר אלן סילבּרברג,  שראה את העולם דרך משקפיים של קומיקס, מאז שידע להחזיק בעיפרון. איוריו המצחיקים הופיעו על כל דבר, ממפיות ועד לסרטי אנימציה. הוא מחבר ספרים וכן תכניות טלוויזיה לחברות מובילות כמו דיסני וניקלודיאון.
ספרי נוער

זרקור לספר

הספר הקטן–גדול והנדיר ביופיו מפלס את דרכו בשקט ובעדינות, מפה לאוזן לליבותיכם הקוראים.
וכך כותבת רות אלמוג על הספר:
"”חיים שלמים" הוא אחד הספרים היפים שקראתי באחרונה. זהו ספר מרגש ועצוב, וקצת קשה להסביר מדוע הוא מעורר אותה עליצות שמלווה קריאת ספרים טובים באמת, שמתעכבים בנפש זמן רב. אולי זה משום שהוא חרישי, כמו גיבורו אנדריאס אגר, איש שתקן שהיה ילד מוכה שהתחיל לדבר רק כשהחל ללמוד בבית הספר..
"חיים שלמים" הוא ספרו החמישי ויופיו בדרך כתיבתו, בסגנונו התמציתי והמדויק, וכן בקצב ובמוסיקליות של משפטיו. כוחו בפשטותו וביכולת לבנות גיבור כאנדריאס אגר, אדם שקוף שאיש מן הקוראים לא היה מתעניין בו או בשכמותו אילו פגש אותו במציאות. כוחו של זטהאלר בהעמדת דמות שאולי בחיי המציאות אין בה כל עניין, אבל בספרות היא נעשית דמות חזקה שמעוררת בנו רגשות עזים. כוחו גם בתיאור הטבע, אחד מגיבורי הספר, על יופיו ופגעיו ועל אופן שליטתו בחיי האנשים החיים בו.
לרכישה

 שיר של יום                      


תאנים
מאיר ויזלטיר

 

נוֹלַדְתִּי בִּמְחוֹזוֹת שֶׁלֹּא רָאוּ עֵץ תְּאֵנָה.
יֵשׁ שֶׁיֻּבְּאוּ לְשָׁם דְּבֵלִים מִגְּרוּזְיָה,
מִתּוּרְכְּיָה, אוּלַי גַּם מֵאִיטַלְיָה,
אַךְ תְּאֵנָה חַיָּה נִפְעֶרֶת מִדֻּבְשָׁהּ
לֹא נִרְאֲתָה שָׁם.


בְּיַלְדוּתִי נָדַדְתִּי לַמֶּרְחַקִּים, עַד שֶׁהִגַּעְתִּי
לְעָרוּץ שָׁם הַתְּאֵנָה הַגַּמְלוֹנִית כְּפוּפַת גַּפַּיִם
מִפְּרִי כָּבֵד וְנֵטֶף לְבַנְבַּן
קָרְסָה זְנוּחָה בְּלִי אוֹהֲבֶיהָ הַקּוֹדְמִים
וְאוֹתְתָה לִי בְּרֵיחָהּ הַדַּק.


מֵאוֹת דְּבוֹרִים עָטוּ עָלֶיהָ, זִמְזְמוּ
זְמִירוֹת בִּלְתִּי הַרְמוֹנִיּוֹת, מַחְזוֹרִיּוֹת
בְּלַחַן מוֹנוֹטוֹנִי - אַךְ אֲנִי
שָׁמַעְתִּי זֹאת כְּשִׁיר הַהֲוָיָה
וְהִצְטָרַפְתִּי לְקַפֶּלַת הַדְּבוֹרִים.

 

  | אתר הבית | טלפון: 03-5785810 |  פייסבוק  |