לקראת הבחירות למועצה/ רחל ערבה

מה שקורה • 24/10/2018 כניסות

אני לא נוהגת לכתוב בדרך כלל את עמדותי, בטח לא בנושאים שיש בהם מהמימד הפוליטי. ובכל זאת החלטתי לשתף אתכם מדוע החלטתי להצביע עבור לימור רגב לראשות המועצה האזורית עמק יזרעאל בבחירות הקרובות.

נפגשתי עם לימור רגב לראשונה לפני כחצי שנה, פגשתי אשה דעתנית, ברורה ובהירה, בעלת השקפת עולם מגובשת וחזון ובעיקר עם ברק בעיניים, אנרגיה פורצת, התלהבות ותשוקה לעשייה משמעותית בעמק, ולא עוד מאותו הדבר.

ההתנהלות בעמק יזרעאל מזה שנים היא של הליכה בתלם. ראש המועצה "מגדל" סגן שברבות השנים הופך לראש המועצה הבא וחוזר חלילה. כך "גידל" איתן ברושי את איל בצר, שבתורו היום "מגדל" את עידו דורי.. ונשאלת השאלה האם אנו רוצים עבור ראשות המועצה לאורך שנים עוד מאותו הדבר, או לתת הזדמנות גם לרוח חדשה ואחרת שיכולה להביא לחשיבה אחרת, יצירתית, פורצת, שתביא לפתרונות אחרים ולהתפתחות. עם כל החשיבות שיש בהכשרת ראש המועצה דרך שלב הסגנות אין זה תנאי הכרחי כלל, באופן זה משמרת לדעתי ההנהגה את עצמה וחוסמת שינוי ואוורור שנחוץ. דווקא בלימור רגב אפשר לראות מנהיגה אמיצה וכריזמטית, שיצאה להתמודדות מעמדה נחותה אך עם רצון עז להקשיב ולפעול.

הנימוק שנשמע הרבה כנגד הבחירה בה הוא חוסר ניסיונה בתפקיד מסוג זה, ונשאלת השאלה איך יכולה להיות התקדמות וחשיבה מחוץ לקופסא ללא הזרמה של דם חדש, שמכניס כוחות חדשים ורעננים, ולא חסרות דוגמאות לראשי ערים צעירים שהגיעו ללא ניסיון והביאו לפיתוח ותנופה. דווקא הותק והישיבה שנים רבות על הכיסא היא שמביאה לקיבעון וסטגנציה. ללימור רגב אין את הניסיון כסגנית ראש מועצה אך היא מביאה עמה ניסיון ניהולי בהובלה, גיוס משאבים וכספים בארגונים אחרים ואני מאמינה שהיא יכולה ללא כל קושי להיכנס "לנעלים" של ראש המועצה מבלי שיהיו גדולות עליה.

ומשהו על קשר שלנו, קיבוץ גזית, בתוך כל מערכת הבחירות הזו. לפני יותר משנתיים פנה צוות ההיגוי של ביה"ס יחד עם הנהלת הקיבוץ בבקשה לבדוק את הקמתו של בי"ס נוסף בחלקו המזרחי של העמק. הבקשה חשפה את ראש המועצה לקשיים החברתיים, חינוכיים, קהילתיים בהם אנו נמצאים כתושבי הפריפריה של המועצה. אני יודעת על מספר פגישות שהתקיימו בנושא, כשהתשובה החד משמעית הייתה כל העת כי אין מקום לבי"ס נוסף, ללא כל רצון לפתיחות, להקשבה וחשיבה נוספת. לפני כחצי שנה חל מהפך בהתייחסות, מה קרה ?... אני שמחה על המהפך אך גם יודעת שלא נבע משינוי בחשיבה ובהשקפת העולם...

אני רואה בלימור רגב מנהיגה בעלת השקפת עולם, שמובילה ומתווה דרך, מקשיבה וקשובה שרואה גם אותנו עם הבעיות הייחודיות לנו כישוב קצה במועצה ומבינה, יכולה ומסוגלת לענות לצרכים שלנו, כמו גם של העמק בכללותו.

רחל ערבה