אחוות נשים

ספריית גזית • 1/3/2018 כניסות

 

 

 

ושתי מדריכה את אסתר / נ. חופשייה

תשמעי חמודה. את חושבת שאת חתיכה. זה לא מספיק כאן. חשוב מאד שתכירי את האנשים החשובים. תתיידדי עם מי שבאמת מנהל את העניינים כאן - הסריסים.

כן, מותק. אני לא יודעת מאין באת ומדוע אני מדברת איתך בכלל. ממילא נחרץ גורלי. אולי יש לי ארכה עד שתיבחר מלכה חדשה. אולי לא. מי יודע? אולי אזכה לחסד ידידותך. את יודעת ששמתי עלייך עין. אני מכירה את הטעם של עכברושי.

איך נפלתי איתו, איך. אני, תפארת בבל, תקועה עם אידיוט שתיין ומועצת החכמים שלו. את היין הם מכבדים הרבה יותר מאשר אותנו הנשים. במקום שבאת ממנו זה אחרת? תמיד את שותקת כששואלים אותך משהו? זה דוקא טוב. אל תגלי לאף אחד שום דבר שעלול להפיל אותך. תשמרי על מסתורין.

שש... תרשיש וממוכן לא כאן נכון? תעשי טובה. תנערי את הוילון. הם אוהבים להסתתר מאחוריו. שני אלה הכי גרועים, מאזינים ומלשינים, מלקקים למלך. הם חיים באשליה שישלח אותם בחזרה הביתה, להיות אחשדרפנים בעילם ובאכד.

טוב תשמעי, עכברושי אוהב נשים כמוך. שחורות עין, צחות עור, תמירות ועגלגלות במידה. הֵגַי שם עליך עין. מה עשית שמצאת חן בעיניו? אל תעני לי. זה לא ממש חשוב. בכל מקרה זה מעולה בשבילך. הוא שומר ותיק כאן בבית הנשים הוא מבין את העניינים שלנו. הוא ייתן לך את העצות הכי שוות בענייני תמרוקים, תספורות והלבשה תחתונה. האמת, נראה לי טפשי לגמרי שראו צורך לסרס אותו.

 יש עוד אחד שאפשר לסמוך עליו. הֲתָךְ הוא נבון. אי אפשר לקנותו בכסף. תוכלי לקנות את אמונו אם תתענייני בתולדות משפחתו. הם באו לכאן מאוגרית. היו סוחרים אמידים. בביתו יש חדר מלא בלוחות טין חרותים בדברי שירה, ירושה מאבותיו.

בקשר לנערות שקיבלת מבית המלך. נכון שקיבלת בנות טובות, אבל על תבני על זה. תסמכי רק על עצמך. אם המלך קורא לך, לכי לבד שלא יקלקלו לך את ההצגה.

אחרי שיקראו לך אליו, כבר לא תהיי שייכת לכאן. יקחו אותך להרמון השני, זה של הפילגשים. תראי, עושים הצגה גדולה, כאילו הוא בודק את כל הנשים. אי אפשר לוותר על זה. כבוד המלך וכאלה. האמת היא, שעד היום לא כתבו באף מגילה על שום ילד שלו, ככה שאת לא צריכה לדאוג.

יש לך שכל. אני סומכת עלייך שתנצלי אותו. אל תסרבי לו בגלוי, כמוני. זה לא תמיד מצליח. אם הוא מציע לך משהו, אל תתנפלי. ובכלל אל תצפי ליותר מדי. כמו שכבר הבנת, יכול להיות מסוכן להיות מלכה. לכי בדרכיו, קצת יין פה, משתה קטן שם. הכל בקטן, צנוע, שלא ירגיש מאויים. אבל, שימי לב, אל תשתי. תני לאחרים ליהנות בזמן שאת מנהלת אותם. לעולם קראי לו את וּשְׁתֶה לפני שיקרא הוא לך וַשְׁתִּי.

והכי הכי חשוב. אם יבחר בך למלכה, אל תשכחי אותי. יש לי עוד המון עצות טובות וחשובות לתת לך. אני רק צריכה להשאר בחיים בשביל זה.