דברי מזוז

ספרייה • 26/2/2018 כניסות

משבר מנהיגות

מזוז בטקס מינוי שופטים בבית הנשיא, ב-2014

בהקלטה שפורסמה הערב בחברת החדשות נשמע מזוז אומר כי היעדר מופת אישי בהתנהגות של חלק מההנהגה הציבורית מעורר דאגה. השופט הוסיף: זו תקופה של ליקוי מאורות

שופט בית המשפט העליון מני מזוז אמר כי "השיח הציבורי-תקשורתי משקף תחושה של משבר מנהיגות". כך על פי הקלטה מכנס באוניברסיטה העברית שפורסמה הערב (שני) בחברת החדשות.

לדברי מזוז, "נראה שהתורם העיקרי, בשיח הציבורי לפחות, הוא בתופעה של היעדר מופת אישי בהתנהגות של חלק מההנהגה הציבורית. התופעה הזאת מעוררת דאגה". השופט הוסיף כי "כל מי שרואה את גורלו קשור בגורלה של המדינה, עליו לעשות כמיטב יכולתו דווקא בתקופה של ליקוי מאורות, כדי להיות מעורב בנעשה בחברה". מזוז אמר כי יש לשאוף שמצוינות "תמצא ביטוי גם במערכת הציבורית הפוליטית. אין שום סיבה שדווקא בתחום הזה ישראל תשתרך בתחתית הרשימה".

מדוברות מערכת בתי המשפט נמסר כי "הדברים לא התייחסו לאירועים או לאנשים מסוימים, אלא מטרתם היתה לקרוא לבוגרים לתרום לחברה ולמדינה".

בשנה שעברה מתח עמיתו של מזוז, יורם דנציגר, ביקורת על התנהלות הממשלה, שלדבריו צימצמה את חופש הביטוי. "חשוב לעמוד על כך, שבחלק ניכר מהמקרים - כמו במקרה דנן - הניסיון לכרסם בחופש הביטוי בא דווקא מצד השלטון", כתב דנציגר בפסק דין העוסק בהחלטה של עיריית גבעת שמואל להסיר שלטי חוצות.

הביא לדפוס: איתן קליש

דרך אגב: כל אחד יכול להעלות דברים לדפוס, הבמה פתוחה בפני כולם.בלי וירוסים. www.avast.com